Sprzedaż samochodu w komisie

Sprzedaż samochodu w komisieSprzedaż samochodu w komisie jest jedną z najpopularniejszych alternatyw dla właścicieli pojazdów. Komisy to firmy, pozwalające na zdjęcie z barków posiadacza auta ciężaru, związanego ze znalezieniem kupca i przeprowadzeniem negocjacji cenowych.

Wiele osób pragnie osobiście dopilnować wszelkich spraw, związanych ze sprzedażą swojego pojazdu, ale nie każdy ma czas, aby się tym odpowiednio zająć.

Czasochłonne jest praktycznie wszystko, począwszy od przygotowania pojazdu do sprzedaży, zamieszczanie ogłoszeń, poprzez przeprowadzanie rozmów z potencjalnymi kupcami aż po negocjowanie cen. Nie każdy z nas dysponuje również wiedzą i umiejętnościami na temat profesjonalnej sprzedaży samochodu.

Nie zawsze wiemy, który klient okaże się najbardziej pożądanym nabywca naszego pojazdu oraz poniżej jakiej kwoty nie powinniśmy schodzić, aby transakcja okazała się opłacalna. Komis samochodowy jest wygodnym i praktycznym rozwiązaniem również dla osób, które chcą sprzedać samochód szybko i bezpiecznie. Komisy dbają o to, aby każda transakcja odbywała się legalnie, a sporządzane umowy pozwalały na bezproblemowe sprzedawanie i kupowanie pokazów.

Liczne zalety komisów sprawiają, że ufa im coraz więcej osób, decydując się na podpisanie umowy komisowej i pozostawienie swoich samochodów na placu przez daną firmą. Sprzedaż samochodu w komisie jest niezwykle prosta, ale musimy pamiętać o tym, że transakcja nie przebiega od razu. Klient, podpisując umowę z komisem, decyduje się na oddanie go firmie i wystawienie na sprzedaż. Komis z kolei zobowiązuje się do znalezienia kupca oraz przeprowadzenia z nim negocjacji cenowych. Właściciel pojazdu zostawia go na terenie skupu, najczęściej na parkingu lub specjalnie przygotowanym placu. W czasie obowiązywania umowy komisowej posiadacz auta nie może z niego w żaden sposób korzystać, na przykład jeździć samochodem lub czegoś w nim przechowywać.

Obowiązywanie umowy komisowej kończy się w momencie sprzedaży auta

Gdy pracownicy komisu znajdą kupca na dany pojazd, niezwłocznie kontaktują się z jego właścicielem. Po dopełnieniu niezbędnych formalności, właściciel pojazdu otrzymuje należność za samochód. Jest ona oczywiście pomniejszona o wartość prowizji dla komisu. Aby transakcja przebiegła pomyślnie i była dla właściciela auta satysfakcjonująca, należy odpowiednio wybrać komis, w którym zdecydujemy się zostawić samochód. Powinna być to firma znana, dobrze oceniana przez poprzednich klientów oraz profesjonalnie podchodząca do kupna i sprzedaży samochodów. Należy zwrócić uwagę na wiele, istotnych kwestii, między innymi stronę internetową komisu, wygląd samej firmy i placu, na którym wystawione są auta oraz stosunek do klientów. Jeśli komis budzi nasze zaufanie, jest firmą rzetelną, sprawdzoną i dobrze ocenianą, możemy powierzyć mu sprzedanie naszego samochodu.

Komisy i skupy samochodów w Warszawie