Kredyty

Ryzyko kredytu kupieckiego

Wystawiając fakturę VAT z odroczonym terminem płatności udzielamy kupującemu tzw. kredytu kupieckiego. Taka forma płatności jest stosowana praktycznie w każdej branży i jest podstawą prowadzenie biznesu, handlu i rozliczeń. Kupujący ma szansę na sprzedaż towaru lub wykorzystanie zakupionych na kredyt kupiecki produktów tak, aby wygenerować przychód umożliwiający spłatę zobowiązań (zapłatę za fakturę) i wypracować zysk. Teoretycznie ta strona transakcji nie musi posiadać środków pieniężnych.

Więcej…

   

Kredyt a pożyczka

KredytChociaż te dwa pojęcia rozumiane są przez wielu w ten sam sposób, to różnica między nimi jest dość znaczna. Kredyt i pożyczka to dwie odrębne rzeczy, o których mowa w odpowiednich ustawach.

Więcej…

   

Jak znaleźć dobry kredyt mieszkaniowy?

Kredyt mieszkaniowyKredyt to praktycznie jedyne rozwiązanie dla osób, które marzą o własnym domu lub mieszkaniu. Zdobycie oszczędności koniecznych do samodzielnego zakupu takiej nieruchomości zdecydowanie przekracza możliwości osób o przeciętnych dochodach. Jednocześnie wybór najlepszej oferty banku jest często dosyć dużym wyzwaniem.

Dobry kredyt mieszkaniowy to przede wszystkim niskie koszty oraz korzystne warunki spłaty. Chociaż różnych ofert nie brakuje, wybór tej właściwej wymaga uwzględnienia wielu różnych czynników. Takie zobowiązania są zaciągane na co najmniej kilkanaście lat, dlatego decyzja musi być bardzo dokładnie przemyślana.

Więcej…